Çocuk Pedagog Nedir? Çocuğumu Hangi Uzmana Götürmeliyim?

Pedagog Nedir?

Pedagog ne demek? sorusunun kelimesinin halk arasındaki cevabı çocuk psikoloğu olsa da çocuk psikolojisinden ziyade, eğitim psikolojisi üzerine çalışan kişilerdir ve uzmanlık alanı çocuklardır. Çocuk sahibi olurken onların her türlü sorumluluğunu alma görevini de üstlenmiş oluyoruz. Yeme içmesinden sağlıklarına kadar her türlü ihtiyaçlarını gidermek, ebeveynlerin görevli oldukları alanlardır. Ve sağlık anlamında da bedensel sağlık kadar ruhsal sağlıklarını da önemsemek çocuklarımıza verdiğimiz değerin göstergesidir. Çünkü ruh sağlığı olmadan beden sağlığından söz etmek mümkün değildir.

Halil Özgen hocamız 25 yıllık çalışma ve akademik hayatında birlikte olduğu pedagog ekibiyle çocuk ve ergenlerin yaşadıkları sorunların çözümleri konusunda uzun yıllardır çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla Adana ve Gaziantep illerinde aktif psikolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir. Anne ve babalara çocuk gelişimi noktasında yaşanılan sorunların ortadan kalkması adına problem çözme teknikleri öğretmektedir.

Halil Özgen bugüne kadar 15.000’den fazla danışmanlık hizmeti ile anne ve babalara evlatlarının sorunlarının çözümünde destek oldu. Yurt genelinde yapmış olduğu seminerlerde ebeveynlere çocuk pedagoji konusunda doğru bilinen yanlışları anlattı. Anne babalara bilgilendirici ve önleyici danışmanlık hizmetleri verdi. Anne baba tarafından duygusal ve ruhsal bütünlüğü bozulan çocukluk kavramına önem verdi.

Gaziantep Çocuk Pedagog Yorumları

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLAR

Adana Özel Aile Danışmanlığı ve Gaziantep Psikolojik Danışmanlık Merkezinde uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız çocuk ve ergenlerin sorunlarıyla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan ailelere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Yaşadığınız sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana ve Gaziantep illerinde YÜZ YÜZE veya dünyanın her yerinden ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Çocuk Pedagojisi Hakkında Her Şey

Çocuk pedagojisi, çocuk eğitimi üzerine çalışılan bilim dalıdır. Eğitimin temel alanları ile çocuk arasında doğru ilişkilerin düzenlenmesini sağlayan bu bilim dalı, çocukların eğitim hayatlarının düzenlenmesini sağlar.

Eğitim, çok fazla etmeni içinde bulunduran çok yönlü sistemlerdir. Eğitimin amacı, çocukların ruhsal ve fiziksel olarak hayata hazırlanmasını sağlamaktır. Bunu yaparken de çocuğun, 5 duyu organına seslenmeyi, çocuğun yeteneklerini öne çıkarmayı ve eksikliklerini gidermeyi amaçlar. İşte çocuk pedagog, eğitimin kriterlerini çocuğa uygun hale getiren uzmandır, diyebiliriz..

Pedagoji eğitimi olmayan kişilerin, çocuklarla eğitim ilişkisi kurması doğru değildir. Ülkemizde çocuk pedagog nasıl olunur? sorusuna gelince, lisans olarak pedagoji mesleğine dair üniversitelerde bir bölüm yoktur. Bundan dolayı Gaziantep’te pedagog ihtiyacı farklı şekillerde giderilmektedir. Bununla birlikte ülkemizde öğretmenlere pedagoji eğitimi verilmekte ancak pedagoji konularıyla ilgilenebilecek en yetkin kişiler, şu anda Gaziantep çocuk psikologları olarak görülmektedir.

Çocukların ruh ve beden sağlıkları yerinde bireyler olarak yetişmesini sağlamak eğitimin amaçlarından biridir. Eğitim uygulamaları ile bu alandaki çalışmalar arasında tutarsızlık olduğunda çocukların sağlıklı bireyler olarak yol almaları beklenemez. Bu sebeple çocuk pedagojisi çok değerli ve gerekli bilimdir, diyebiliriz.

Gaziantep’te Pedagog Ne İş Yapar?

Çocuk pedagoglar, okul sorunları ve çocuk eğitimi konusundaki her konuda yardımcı olabilir. Bunlar:

 • Öğrenme güçlükleri çeken çocuklara destek olmak
 • Yazılı ve görsel yayınların uygunluğunu değerlendirmek
 • Öğrenme etkinlikleri planlama aşamasında yetkililere yardımcı olmak
 • Okulda sorun yaşayan çocuklar konusunda yönlendirici etkinlikler oluşturmak
 • Etkinliklerin çocuklara uygun şekilde uygulanması yönünde gerekli ortamların oluşması için tavsiyeler vermek
 • Öğrenci başarılarını ve başarısızlıklarını değerlendirip önlemler alma
 • Bireysel öğrenme güçlükleri konularında aileleri bilinçlendirmek, yönlendirmek ve bu konuda eğitim alanında söz sahibi olan kişilere önerilerde bulunmak
 • Toplum bilinçlendirilmesi konusunda çalışmalar yapmak. Aile eğitimi, öğretmen eğitimi, kurum ve kuruluşlarda verilen eğitimler
 • Sosyal hizmet çalışmalarına katılmak

Gaziantep Pedagog Uzmanlarımız

Çocuk psikologları hem çocuk psikolojisine hakim olmaları hem de çocuk pedagojisi alanında yeterlilikleri sayesinde bu alana hakim uzmanlardır. Başta merkezimiz Adana ve Gaziantep illerinde hem çocuk psikolojisi hem de çocuk pedagojisi konusunda uzmanlardan oluşan ekibe sahibiz. Bu ekip sayesinde çocuğunuzun pedagojik sorunlarına en iyi çözümleri sunmaktayız.

Gaziantep pedagog ekibimiz, çeşitli terapi yöntemleriyle çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Temeline çocukları aldıkları planlamayla çocuğun danışmanlık sürecini yöneten başta Halil Özgen olmak üzere çocuk psikolog uzmanlarımız, gerektiğinde aile, öğretmen, arkadaş ve diğer kişilere bilgilendirme yapıp sürecin daha iyi yönetilmesini sağlamaktadır.

Anne baba eğitiminin önemine inanan, çocuğun yararına çalışmalar yapan ve çocukların eğitim sürecinin en etkili şekilde ilerlemesini sağlayan uzmanlarımız, meslek etiğine göre üzerine düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getirmektedir.

Çocuğumu Hangi Uzmana Götürmeliyim?

Bu sorunun cevabı çocuğunuzun sorununun ne olduğuna göre değişmektedir. Bunu saptamak adına öncelikle uzman çocuk psikologlarına götürmeli ve onların yönlendirmelerine göre yol haritası çizmelisiniz.

Çocukları en iyi tanıyanlar ebeveynleridir. Özellikle de çocukları konusunda duyarlı olan ebeveynler, çocukların problemlerini erken fark etmeli ve hızlı hareket etmelidir. Erken fark edilen her problem, çok daha kısa sürede çözülecektir. Erken teşhis, uzmanlar için çok kıymetlidir. Siz de çocuğunuzdaki değişimin farkındaysanız Gaziantep’te Halil Özgen ve çocuk pedagog ekibi ile bir an önce iletişim kurmalısınız.

Çocuk Psikoloğu mu Pedagog mu?

Ülkemizde Pedagoji bölümü üniversitelerden kaldırıldığından dolayı çocuk eğitimi ile ilgili sorun yaşayanların başvurması gereken kişiler, çocuk psikologları olmalıdır.

Psikolog, çocuk psikolojisi alanında yeterli donanıma sahip ve çocuk psikolojisi ile yetişkin psikolojisi arasındaki farklara hakim, aynı zamanda da çocuk pedagojisi ile ilgili konularda bilinçli kişilerdir. Pedagog ise çocuk psikolojisinden çok, çocuk eğitimi konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Bu anlamda çocuk psikolog uzmanları çocuklarınızla ilgili sorunlarınızda başvurabileceğiniz en önemli kaynaktır. Gaziantep Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz ile sitemiz üzerindeki telefon veya whatsapp üzerinden iletişim kurduğunuzda en doğru yönlendirme hizmetini alabilirsiniz.

Gaziantep’te Pedagog ile Çocuk Psikolog Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Her ikisinin de ortak noktası çocuklar üzerinde çalışmalarıdır.
 • Her ikisi arasındaki farkların başında “psikoloji” kavramının sadece çocuk psikolog uzmanı tarafından incelenebilir olmasıdır. Pedagoglar çocuk psikolojisinde tavsiye ve yönlendirme yeterliliğine sahip değillerdir.
 • Pedagoglar, temel görevi çocuk eğitimi ile ilgili yaklaşımları incelemek ve bu konudaki uygulamalarda yardımcı olmaktır.

Gaziantep Pedagog Randevusu Nasıl Alınır?

Çocuk pedagog randevusu almak isterseniz web sitemizden iletişim bilgilerimizi alabilirsiniz. Telefon ya da whatsapp üzerinden randevu oluşturarak uzman psikologlarımızdan çocuğunuzun sorunları hakkında destek alabilirsiniz. Merkezimizi 7/24 arayabilir herhangi bir soru ya da sorunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

halil-ozgen01
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Gaziantep Pedagog Ücretleri Ne Kadar?

Çocuk pedagog ücretleri konusunda en uygun danışmanlık hizmetini sunmaktayız. Gaziantep psikolojik Danışmanlık Merkezimiz, verdiğimiz hizmetin kalitesine göre oldukça uygun pedagog fiyatları ile hizmetimizle diğer tüm merkezlerden fark oluşturmaktadır.

Gaziantep pedagog ücretleri oldukça fazla değişiklik göstermekle birlikte rakamlar en düşük 400 TL ile en yüksek 1000 TL arasındadır. 45 ile 60 dakikalık seans süresi sonucunda merkezimizde ücret alt sınırda tutularak 700 TL olarak belirlenmiştir.

Dilerseniz sizde Gaziantep’te Halil Özgen hocamız ve uzman pedagog ekibine çocuklarınızın sorunu için rahatlıkla başvurabilirsiniz. Sorunların çözümünde aktif olarak rol alan uzmanlarımız çocuk ve ergen sorunlarında özveri ile çalışmaktadır.

Çocuklarımız bizim en kıymetli parçalarımız. Onların sağlıklarına yatırım yapmak, bizim onlara karşı temel sorumluluğumuz. Bu açıdan çocuk pedagog ücretleri ne kadar? konusuna çok takılmadan web sitemizdeki danışan yorumlarımızı okumanız yerinde olacaktır.

Gaziantep En İyi Pedagog Tavsiyesi

Çocuklarınızın sorunlarının çözümünde doğru adres, Adana ve Gaziantep illerinde aktif olarak görev yapan ve başarılarıyla dikkat çeken Halil Özgen hoca ve uzman pedagog ekibidir diyebiliriz.  Gaziantep’te en iyi pedagog kim? Sorusuna verilebilecek pedagog tavsiyesi olarak hocamız çeşitli alanlarda aldığı eğitimlerle çocuğunuzun sorunlarınıza çözüm bulabileceğiniz en önemli isimler arasındadır. Kendisi aynı zamanda uluslararası bir üniversitede danışmanlık hizmeti de sunan, psikoloji bilimi alanında makaleleri olan isimdir. Alanında uzman, donanımlı, çocukları seven, güler yüzlü ekibiyle çocuklar ve aileler için hizmet veren Gaziantep Psikolojik Danışmanlık Merkezi, çocuk pedagog ihtiyaçlarınız için doğru adrestir.

Online Pedagog Desteği

Psikolojik Danışmanlık Merkezlerimizden uzakta bir yerde yaşıyorsanız dilerseniz sizlerde Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online psikolog desteği alarak, uzakta da olsanız çocuğunuzla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Online psikolog ücretleri 600 TL olup Halil Özgen hocamız ile görüşmek ve detaylı bilgi almak için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir. Asistanımız yaşadığınız çocuk ve ergen sorunları hakkında sizi hocamız ile görüştürecek ve ön görüşme yapma imkanına sahip olabileceksiniz. Yaşadığınız sorunların adeta kartopu gibi büyümesine izin vermeyin, çocuklarınızın yaşamınızı güzelleştirmeye gayret gösterin. Çocuklarınız için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


  error: Content is protected !!