Online Terapi İle Psikolojik Danışmanlık Avantajlarından Yararlanın

Online Terapi Nedir?

Online terapi nedir, son günlerde çok sorulan sorulardan. Devamında online psikolog işe yarar mı? Çevrimiçi terapinin faydası var mı gibi sorular da geliyor hatta. Online terapi, yüz yüze terapinin çevrim içi versiyonuna verilen addır. Kişilerin kendilerini çıkmazda hissetmeleri, kendi duygularıyla baş edememeleri ya da ruh hallerini olumsuz etkileyen bambaşka sorunlarda destek istemeleri gibi durumlarda başvurdukları yönteme psikolojik danışmanlık denir. Alanında uzman psikologlar tarafından verilen bu terapiler, günümüzde artık daha da ulaşılabilir bir noktada.

İlerleyen teknoloji ve artan teknolojik imkanlar sayesinde artık pek çok işimizi internetten halledebiliyoruz. Yemek, alışveriş, müzik dinleme, kitap okuma gibi pek çok ihtiyacı giderebildiğimiz bu çevrimiçi dünya sayesinde, artık psikolojik sağlığımıza da yatırım yapabilme şansına sahibiz.

O halde online çevrimiçi terapi nedir? sorusunun cevabı, psikolojik sorunlarımızın çözümü için merkezlere gitmeye gerek duymadan online terapistler ile yaptığımız görüşmelerdir diyebiliriz.

Daha da geniş açıdan açıklarsak online psikolog ne demek? Sorusunun cevabı kişilerin psikologlarla yaptığı görüşmeleri çevrimiçi ortamlarda gerçekleştirmesi diyebiliriz.

Online Terapi Nasıl Yapılır?

Peki Online terapi nasıl verilir? Bu anlamda geleneksel bir toplum olarak ister istemez kuşkucu olabiliyoruz. Uzaktan terapi mi olur diyebiliyoruz. Oysa online psikolog hem zaman açısından hem de kendi ortamından çıkmanın yaratacağı gerginliğin olmaması açısından daha avantajlı bir yöntem olabilmektedir.

Online terapi nasıl olur? sorusuna gelirsek. Online terapi, ön görüşme ve randevu kısımlarını hallettikten sonra sizin tercih edeceğiniz görüntülü bir uygulama üzerinden psikologla görüşme esasına dayanır. Psikolog ofisinde nasıl davranıyorsa uzaktan terapide de aynı şekilde davranmakta, aynı etik kurallara uymaktadır.

Hala online terapi nasıl uygulanır? Diye merak ediyorsanız en doğru bilgiye Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi ile iletişime geçip değerli psikologlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLAR

Gaziantep’te uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız sorunlarla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan kişilere en doğru desteği vermektedir. Halil Özgen hocamız hakkında danışanlarımızın sitemizdeki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Yaşadığınız sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana ve Gaziantep illerinde YÜZ YÜZE veya dünyanın her yerinden ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Online Terapist Tavsiye

Online terapist tavsiye isteyenler için en doğru adres, Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi olacaktır. Online terapi için bulunduğunuz yerin hiç önemli olmaması, Halil Özgen Hoca’nın kıymetli bilgilerinden yararlanmak adına büyük şans olacaktır. İnternette online terapist bul diye aratanlar için en iyi yorumlara sahip olan Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi, neden daha önce tanışmadık dedirtecek bir online terapi psikolog tavsiyesi olacaktır.

Online psikolojik destek görüşmelerimiz Bulutklinik üzerinden yapılmakta olup Bulutklinik sahip olduğu güvenlik sertifikaları ile dünya standartlarında bir veri güvenliği sağlamaktadır. Özellikle yapılacak online görüntülü görüşmeler sistem tarafından asla kayıt altına alınamaz. P2P teknolojisi ile uçtan uca şifreli bir şekilde görüntü aktarımı sağlanır. Çok basit bir şekilde bu sistemden faydalanabilirsiniz.

Online Terapi Ücretleri Ne Kadar?

Online terapi ücretleri, online terapinin niteliğine ve süresine göre değişebilmektedir. Bu açıdan net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır. En doğru yöntem Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi ile iletişime geçip online terapi fiyatları konusunda en gerçekçi bilgiye ulaşmanız olacaktır. Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi, online psikolog ücretleri konusunda size en büyük kolaylığı sunacak olan merkezdir. Online psikolog hizmetimiz Bulutklinik üzerinden yapılmakta olup yaklaşık 60 dakikalık görüşmeler için online terapi ücreti 600 TL’dir.

Biz insanlar bazen ruh sağlığımızı ihmal edebiliyoruz. Başımız ağrısa soluğu doktorda alırken ruhumuz acırken hala online terapi ücreti ne kadar diye sorular sorup ücretlerin fazlalığından yakınıyoruz. Oysa online terapi psikolog ücretleri, bizim sağlığımıza vereceğimiz değerin kriteri olmamalı. Gönül ister ki online terapist ücretsiz olsun. Ama her şeyde olduğu gibi burada da çok büyük bir emek var ve bu emeğin karşılığı parayla ölçülmeyecek kadar kıymetli.

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Online Terapinin Avantajları Ve Dezavantajları Nedir?

Online terapinin dezavantajı yok denecek kadar azdır. Çünkü oturduğunuz yerden kalkmadan terapi almak büyük lükstür. Buna karşın online terapinin avantajları oldukça fazladır. Bu avantajlardan en önemlisi zaman kazandırmasıdır. Düşünsenize evden çıkıp giyinip, yolculuk yapmak size en az 2 saat kaybettirebilir. Özellikle yoğun çalışanlar için bu zaman çok kıymetli bir zamandır. Online terapinin avantajı sadece bununla da kalmaz. Halil Özgen Hoca gibi değerli psikologları bize yakınlaştırır. Düşünsenize bambaşka bir şehirdesiniz ve Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi ile iletişim kurma şansına sahipsiniz. Bu çok büyük bir avantajdır.

Özellikle küçük yerlerde yaşayanların alanında online psikolog ile çalışmasına imkan tanıması büyük kolaylıktır.

Online terapinin bir diğer avantajı da evden çıkma problemi yaşayan kişilerin evinin terapi merkezine çevrilmesini sağlamasıdır. Bu çok büyük bir konfordur. Çünkü bazı danışanlar özellikle obsesyon sorunu yaşayanlarda ev dışı çok riskli bulunabilmektedir. İşte online terapi sayesinde evinizden çıkmaya zorlanmadan bu probleminizden kurtulabilirsiniz.

Online Psikoterapi Alanları Nelerdir?

Online terapi alanları, yüz yüze terapi alanlarının her birini içine alabilir. Yani online terapi uygulaması ile şu alanlarda destek alabilirsiniz:

  • Online Cinsel Terapi
  • Online Çift Terapisi
  • Online Aile Terapisti
  • Online İlişki Terapisti
  • Online Evlilik Terapisi

Online cinsel terapi, çiftlerin cinsel anlamda yaşadıkları sorunları çevrimiçi terapi sayesinde çözmelerine imkan tanıyan bir terapi çeşididir. Bu sayede çiftler, sağlıklı bir beraberliğe adım atabilmektedirler.

Aynı şekilde online çift terapisi de uzaktan yani çevrim içi ortamlarda yapılan terapilerle çiftlerin ilişkilerini düzenlemeyi amaçlamaktadır.

Online aile terapisi, ailesel anlamda sıkıntılar yaşayanlar için oldukça avantajlı bir terapi çeşidi olmaktadır. Tıpkı online ilişki terapisi gibi.

Bir diğer online psikoterapi alanı da online evlilik terapisi hizmetidir. Bu sayede evliliklerde yaşanan sorunların çözülmesi hedeflenir.

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi online terapi ve psikolojik danışmanlık avantajlarından yararlanmanız için en doğru adres olacaktır.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!