Vajinismus Sorununu Kendim Nasıl Yenebilirim?

Vajinismus Nedir?

Vajinismus nedir? sorusunun cevabı olarak, vajina kaslarının cinsel birleşmeyi engelleyecek şekilde, yineleyici biçimde istem dışı spazm olma durumudur, diyebiliriz. Vajina girişinde meydana gelen bariyer sayesinde cinsel ilişkide ağrı meydana gelebilir. Vajinal kasılmalar mutlaka istem dışı olması ve cinsel birleşmenin olmaması gerekir. Çünkü, vajinismus değilim ama ilişkiye giremiyorum diyorsanız ve kasılmalar istemli ise, problem eş reddi şeklinde incelenmelidir.

Halil Özgen hocamız merkezi Adana’da bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel bir Adana Özel Aile Danışma Merkezi ve Gaziantep illerinde uzun yıllardır evlilik, evlilikte cinsellik ve ilk gece korkusu gibi cinsel sorunlar konularında 15.000’den fazla danışmanlık tecrübesi bulunmaktadır.

Cinsellik, insan soyunun devamı için önemlidir. Evlilikler, cinselliği kayıt altına alıp meşru hale getiren kurumlardır. Ancak kadınlarda ilk gece korkusu ile başlayan ve zamanla evlilikte kalıcı hale gelen ilişkiye girememe korkusu kadınların kabusu haline gelmektedir. Profesyonel destek almadan çözümü oldukça zor olan vajinismus, psikolojik destek ile oldukça basit, acısız ve ağrısız şekilde çözüme kavuşabilmektedir.

Üstelik vajinismus sorunu yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Her 10 evli çiftten ortalama 1 tanesi bu cinsel sorunu yaşamaktadır. Kaygı, korku ve yetersiz cinsel bilgiler gibi sebeplerle oluşan ilişkiye girememe sorunu için önemli olan cesaretinizi toparlayıp vajinismus tedavisi için olumlu adım atmanızdır. Verilen egzersizleri tamamladıktan sonra başarı elde etmeniz kaçınılmazdır. Cinsel Terapi süreçleri ile ortalama 3 seansta vajinismus sorununu çözebilir ve hak ettiğiniz sağlıklı cinsel yaşama kavuşabilirsiniz. Başarı oranını yükseltmek için seanslara eşinizle birlikte katılmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü eşlerin desteği olmadan bu sorunu aşmak gerçekten kolay değil.

Vajinismusu Yenenlerin Yorumları

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLAR

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi ve Gaziantep Psikolojik Danışmanlık Merkezinde uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız vajinismus sorunuyla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan kişilere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Yaşadığınız cinsel sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana ve Gaziantep illerinde YÜZ YÜZE veya ONLİNE PSİKOLOG desteği almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Vajinismus Tedavisi

Gaziantep’te vajinismus sorunu yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Her 10 evli çiftten ortalama 1 tanesi bu cinsel sorunu yaşamaktadır. Kaygı, korku ve yetersiz cinsel bilgiler gibi sebeplerle oluşan ilişkiye girememe sorunu için cesaretinizi toparlayıp vajinismus tedavisi için olumlu adım atmanız gerekmektedir. Hocamızın verdiği ev ödevi egzersizlerini tamamladıktan sonra başarı elde etmeniz kaçınılmazdır.

Gaziantep Cinsel Terapi seansları ile ortalama 3 seansta vajinismus sorununu çözebilir ve hak ettiğiniz sağlıklı cinsel yaşama kavuşabilirsiniz. Başarı oranını yükseltmek için seanslara eşinizle birlikte katılmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü eşlerin desteği olmadan bu sorunu aşmak gerçekten kolay değil.

Seanslarda öncelikle evli çiftin cinsellik ile ilgili tüm yanlış bilgi ve inançların yeniden düzenlemesi gerekir. Gerçekte cinsel ilişkinin ağrısız olduğu evli çifte mutlaka anlatmalıdır. Erkek cinsel organının vajinaya asla giremeyeceğini düşünen kadında korku ve panik olabilir. Ancak vajina esnek bir organ olup erkeğin cinsel organının büyüklüğüne göre uzar ve genişler. Bir diğer korku ise kızlık zarı acıma, kanama ve yırtılma korkusudur. Kadınlar kızlık zarının vajinayı kapladığını sanırlar. Bu durumda patlama, kanama, yırtılma, patlama ve acıma korkusu yaşayabilirler. Aslında kızlık zarı bariyer gibi vajinayı kapatmaz. Doğrusu, kızlık zarı gerçekte delinmez, yırtılmaz ve kanamaz.

Cinsel İlişkide Ağrı

İlk gece korkusuyla yeterince ıslaklık olmadan vajinanın içine penisin girmesi cinsel ilişki sırasında ağrı oluşturabilir. Ağzımızdaki tükürük bezleriyle ıslatılmayan lokmanın yutma esnasında boğazımıza acı vermesi de böyledir. Gerçekte kadın eşiyle yaşadığı cinsel ilişki anında kasılmaz ve yeterli vajinal ıslaklık sağlanırsa hiç bir şekilde ağrı ve acı hissetmez. Doğrusu vajinadan kan gelmesi ne ilk gece ne de diğer gecelerde olmaz.

Cinsel ilişkilerin %40’ında kanama hiç olmayabilir. İlk gece ıslaklık olmadan yaşanan yanlış yüzünden ilişki sonrası ağrı kadınlar tarafından kulaktan kulağa anlatılır ve şehir efsanelerine dönüşür. Kadınların cinsel ilişkide ağrı deneyimleri bir başka kadının ilk gece korkusu haline gelebilir. Gaziantep’te bu durumda ilişkiye girememe sorunu olan çiftler için Halil Özgen hocamız ve uzman psikolog ekibinden yüz yüze ve ya online psikolog hizmeti alabilirsiniz.

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Gaziantep Vajinismus Tedavisi Ücretleri Nedir?

Gaziantep’te cinsel terapi seansı için ne kadar ücret alındığı konusu ilk sorulan sorular arasındadır. Gaziantep ve çevre illerinde ücretler oldukça fazla değişiklik göstermekle birlikte rakamlar bazen 5.000-10.000 TL gibi astronomik rakamlara yükselmektedir. Merkezimiz 45 ile 60 dakikalık seans ücretlerini en alt sınırda tutarak en uygun vajinismus tedavisi ücretleri 900 TL olarak belirlenmiştir. Online psikolog seans ücretleri daha düşük olduğundan 600 TL olarak belirlenmiştir.

Vajinismus Belirtileri ve Nedenleri

Cinselliğin konuşulmasını ayıp ve günah sayarak büyüyen kız çocukları cinsellik ile ilgili yanlış ve eksik bilgiye sahip olacaklardır. Cinsel terapi sürecinde Gaziantep’te vajinismus tedavisi uygulayan uzman öncelikle cinsellikle ilgili doğru eğitimi vermesi gerekir. Çünkü cinsel konularda evli çiftin eksik veya yanlış bilgiye sahip olmaması vajinismus nedenleri arasında en önemli ayrıntıdır. Cinsellik konusunda partnerine güvensizlik duyan kadın gözünde fazla büyüttüğü erkek penisini görünce korku duyabilir. Unutmayın, vajinismus belirtileri olabilecek problemlerin başında korku ve kaygı gelmektedir.

Çocukluk döneminde kadınlar bilinçaltına kızlık zarı çok önemli ve mutlaka korunması gerekir komutunu yerleştirir. Cinsel ilişkinin ayıp ve günah sayılması yaklaşımı da nedenler içinde açıklanabilir. İlişkinin acı verdiği, cinselliğin erkek için olduğu düşünceleri de olumsuz etki yapmaktadır. Çocukluk çağında yaşanmış olan taciz ve tecavüz vb. travmatik olaylar nedenler arasında olabilir. Bu rahatsızlığa sahip kadınların kişilik özellikleri de önemli nedenler arasındadır. Kadınlar vajinismus belirtileri olarak daha kaygılı, öfkeli, utangaç ve çekingen kişilik özellikleri ile  sahip olabilir.

Vajinismusta Psikolojinin Etkisi

Erkeğin cinsel ilişkide kibar davranmayıp hazza yönelip, sert davranması sonucu kadın paniğe kapılıp acı hissedeceğini düşünebilir. Bu durumda kadın cinsel ilişkide bacağını kapatabilir ve eşini kendinden itebilir. Kadının cinselliğe duygusal açıdan hazır olması vajinismus tedavisi açısından önemlidir. Ön sevişme süresini mümkün mertebe uzun tutmak kadının partnerine güvenmesi noktasında önemlidir. Erkek tarafından cinsel ilişkiye zorlanan kadında vajinismus tedavisi daha da zorlaşmaktadır.

Ailenin de cinsellik üzerinde rolü büyüktür. Birbirine dokunmaktan kaçınan ve sevgilerini ortaya koyamayan aileler var. Cinselliği günah, ayıp, kötü ve yasak gösteren ailelerde kız çocukları cinselliği olumsuz algılayabilir. Aile içerisinde sürekli şiddete uğrayan, cinselliğe zorlanan pasif anne rolü de önemli etkenler arasındadır. Bilinçaltında dayak ve hakarete maruz kalan annenin yerine kendisini koyan kadın, evlendiğinde eşine karşı kendisini cinsel obje gibi görecektir. Sonucunda ilişkide partnerini itecektir.

Aile bireylerine sürekli şiddet uygulayan sert ve otoriter baba modeli de vajinismus tedavisi süreçlerinde araştırılması gereken noktalardır. Baba ve kız arasında iletişimin güçlü olması da önemlidir. Babanın aile bireyleriyle yeterli iletişim kuramaması, kız çocuğunda lezbiyenliği teşvik edebilir ve cinsel kimlik sorunu yaşanabilir.

Çocukluk Döneminin Etkisi

Çocukluk döneminde meydana gelen cinsel istismar, taciz ve tecavüzlerde vajinismus nedenleri arasındadır. İstemediği biriyle zorla evlendirilen ve eşini sevmeyen kızlarda da bu vajinismus belirtileri meydana gelmektedir. Mutsuz ve uyumsuz evlilikler bu açıdan oldukça önemlidir. Kadının ilişkiye girememe sonucu yetersizlik duygusu hissetmesi, güven sorunu yaşaması ve performans kaygısı yaşaması da vajinismus tedavisi içinde değerlendirilmelidir.

Kızlık zarı kültürel anlamda mutlaka korunması gerekli olduğuna dair telkinlerle kadında cinsel ilişki korkusunu arttırmaktadır. Kızlık zarı kutsal ve erişilmesi imkansız bir tabu haline gelmiştir. Kadın bilinçaltında kızlık zarını koruma içgüdüsü vajinismus belirtileri arasındadır. Bununla birlikte penisin vajinadan büyük olduğuna dair yanlış inanç ve cinsel bilgiler hurafelerin oluşmasını sağlayacaktır. Son olarak cinsel deneyimi olmayan pasif erkeklerde cinsel ilişkiden kaçınmaktadır. Eşler karşılıklı olarak sessiz anlaşma yaparak cinsellik uzun yıllar ertelenebilmekte ve vajinismus tedavisi gecikmektedir.

Online Vajinismus Tedavisi

Teknolojinin insanlığa sunduğu en faydalı olgulardan biri de online iletişim yöntemleridir. Bunlardan biri olan online vajinismus tedavisi, çeşitli sebeplerden yardım almaktan uzak duran danışanlara bire bir yöntemdir. Özellikle yabancı birinin gözlerinin içine baka baka cinsellik hayatını anlatmaktan çekinen bireylere harika fırsatlar sunan online terapi sayesinde pek çok ilişki daha iyi noktaya taşınmıştır.

Sizler de Gaziantep ve çevre illerinde yaşamıyor ve bizden uzakta iseniz dilerseniz Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online psikolog desteği alarak, uzakta da olsanız eşinizle yaşadığınız vajinismus sorunundan kurtulabilirsiniz. Online psikolog ücretleri 600 TL olup Halil Özgen hocamız ve Gaziantep psikolog ekibi ile görüşmek ve detaylı bilgi almak için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir. Asistanımız ailenizde yaşadığınız cinsel sorunlar hakkında sizi hocamız ile görüştürecek ve ön görüşme yapma imkanına sahip olabileceksiniz.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!